Pomoc

Znajdź odpowiedzi na Twoje pytania

Masz problem techniczny, z którym nie potrafisz sobie poradzić? Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj rozwiązanie pośród artykułów, opisów i podpowiedzi przygotowanych przez naszych specjalistów z BOK.

Domeny

Jak zmienić DNSy, zarejestrować lub przetransferować domenę

rozwiń
zwiń
Jakie są adresy serwerów DNS
rozwiń
zwiń
Jak zarejestrować domenę internetową
rozwiń
zwiń
Jak przedłużyć ważność kupionej domeny
rozwiń
zwiń
Cykl życia domen - czyli czas od momentu zarejestrowania domeny do momentu je ponownego uwolnienia
rozwiń
zwiń
Jak przenieść domenę .pl z NASK
rozwiń
zwiń
Jak przenieść domenę .pl od innego Rejestratora do IBC
rozwiń
zwiń
Co to właściwie jest domena i jaką domenę zarejestrować
rozwiń
zwiń
Jak dołączyć domenę do posiadanego Serwera w IBC
rozwiń
zwiń
Jak podpiąć domenę zarejestrowaną w IBC pod inny serwer zewnętrzny
rozwiń
zwiń
Chcę zarejestrować domenę, kto będzie jej właścicielem
rozwiń
zwiń
Jak długo trwa rejestracja domeny
rozwiń
zwiń
Czy po upływie ważności swojej domeny mogę ją zarejestrować natychmiast u innego Rejestratora
rozwiń
zwiń
Potwierdzanie kontaktowych adresów email przy domenach globalnych
rozwiń
zwiń
Zmiana zasad aktualizacji danych dla domen globalnych od 01.12.2016r.

Z dniem 1 grudnia 2016 weszła w życie nowa silniej sformalizowana polityka ICANN ( adres dokumentu: https://www.icann.org/resources/pages/transfer-policy-2016-06-01-en ) odnośnie możliwości zmian danych abonenta domen globalnych (dotyczy również nowych nTLD). W tej chwili zmiany w polach: nazwa firmy, imię i nazwisko, osoba kontaktowa oraz adres e-mail będą generowały wniosek aktualizacji/cesji .

Wprowadzenie zmian w danych abonenta, o których mowa powyżej, spowoduje nałożenie 60-dniowej blokady na domenie. W okresie blokady transfer domeny do innego rejestratora nie będzie możliwy.

 1. Każda zmiana nazwy Abonenta, nazwy organizacji Abonenta, zmiana adresu e-mail (włączając w to wszelkie literówki) wymaga stworzenia nowego kontaktu dla domeny, nawet, gdy formalnie Abonent nie zmienia się. W tym celu Rejestrator wysyła maile z linkami zatwierdzającymi zmianę do obecnego i „nowego” Abonenta
 2. Operacja jest możliwa jedynie dla domen znajdujących się w okresie abonamentowym
 3. Potwierdzenie zmian powinno nastąpić w ciągu 60 dni od otrzymania maili z linkami zatwierdzającymi zmianę. Maile będą wysyłane z do_not_reply@myorderbox.com
 4. Rejestrator domeny globalnej (w przypadku naszego serwisu - Consulting Service poprzez Directi) ma 24 godziny na wprowadzenie zatwierdzonych zmian w swoim systemie
 5. Operacja zmiany danych może mieć następujące statusy:
 • PENDING – oczekiwanie na autoryzację (potwierdzenie linku w mailu) od dotychczasowego i nowego Abonenta
 • REVOKED – Abonent anulował zmiany w kontakcie domenowym
 • EXPIRED – operacja wygasła – jeden z Abonentów nie potwierdził linku w wysłanym mailu w ciągu 60 dni od rozpoczęcia operacji
 • FAILED – operacja nie powiodła się , np. domena wygasła
 • APPROVED – autoryzacja została dokonana przez dotychczasowego i nowego Abonenta i oczekuje na akceptację przez Rejestratora
 • SUCCESS - autoryzacja została dokonana przez dotychczasowego i nowego Abonenta i została zaakceptowana przez Rejestratora
 • REMOTE_FAILURE – operacja nie powiodła się po stronie Rejestru Nadrzędnego, np. z braku połączenia z Rejestrem. W takim wypadku konieczne będzie wykonanie procedury od początku
 • Jeśli zmiana dotyczy autoryzowanego adresu e-mail a obecny Abonent nie ma do niego dostępu - konieczna będzie autoryzacja tożsamości Abonenta przez biuro obsługi Rejestratora. Ręczna procedura zmiany danych znajduje się w uwadze poniżej
 

UWAGA - na stronie ( https://static.ibc.pl/web/Reczna_zmiana_danych_DI.pdf ) dostępny jest Wniosek, który Abonent zobowiązany jest wypełnić W PRZYPADKU braku możliwości procedowania elektronicznej zmiany następujących danych: Nazwa Abonenta/Nazwa Organizacji , autoryzowany email Abonenta. Szczególnie znajdzie on zastosowanie w przypadku braku dostępu Abonenta do obecnego adresu email.

Należy w nim wskazać nazwę domeny, dla której ma być dokonana zmiana, obecne i nowe dane, powód zmiany. Ponadto do formularza należy dołączyć dokumenty potwierdzające tożsamość Wnioskodawcy. Potrzebne są także podpisy osób umocowanych do zarządzania domeną oraz podpis nowego Abonenta (jeśli Abonent się nie zmienia – podpisuje się w dwóch miejscach jako obecny i nowy właściciel domeny).

Wniosek należy wypełnić w języku angielskim i przesłać na adres biuro@ibc.pl wraz z wymaganymi przez Rejestratora załącznikami. Rejestrator zastrzega sobie prawo do żądania dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji wniosku. Wnioski rozpatrywane będą przez Directi według kolejności zgłoszeń.

rozwiń
zwiń
Wymagana rezygnacja z domeny DE w DENIC niezależnie od jej nieopłacenia w IBC

Poznaj opinie o nas

 
IBC to nasz zaufany partner od samego początku naszej internetowej historii. Gwarancja wysokiej jakości usług oraz profesjonalne podejście do klienta to cechy, które wykazywać powinien każdy partner biznesowy. Takich partnerów i usług życzymy wszystkim.
phubarbara.pl
 
Jestem klientem IBC od 2009 roku. Profesjonalizm działania, pewne i kompetentne wsparcie techniczne. Szybki kontak, zero problemów, rabaty dla stałych klientów. Godni polecenia.
PPH ELJOT
 
Od kilku lat korzystam z usług IBC, od pierwszego kontaktu pracownicy dali się poznać jako bardzo życzliwi profesjonaliści, w każdym czasie służą pomocą i doradą. Ludzie godni zaufania, a firma godna polecenia.
bhpfirma.pl
 
Od wielu lat korzystamy z usług ibc.pl, serwer działa bez zarzutów, jest stabilny. Firma jest bardzo przyjazna dla klienta.
gokswietajno.pl
 
Obsluga szybka i bezproblemowa - serwis odpowiada bardzo szybko
ilios.pl
 
Bardzo profesjonalny serwis, żadnych problemów z uzyskaniem pomocy i informacji
pomocdrogowazagan.pl
 
Jestem bardzo zadowolony z usług , kreator stron www najlepszy na rynku. Korzystne rabaty dla stałych klientów. Polecam
www.wash4you.pl
 
Szybki i profesjonalny kontakt z BOK, wysika jakość usług, sensowne ceny. POLECAMY!
domnadpucyfikiem.pl
 
Współpracuję z ibc.pl od 2010 roku. Współpraca ta układa się pomyślnie - jestem szczególnie zadowolona z uwzględnienia mojej sugestii w przedmiocie udzielonego rabatu.
tomaszewska.co
 
Korzystam z usług IBC.pl od kilku dobrych lat. Mój długi staż najlepiej świadczy o wysokiej jakości świadczonych przez firmę usług. Polecam!
sokolowski-optyk.com.pl
 
Współpraca przebiega nienagannie. Dużym atutem jest niewątpliwie łatwy i szybki kontakt z pracownikami ibc. Warunki techniczne śwadczonych usług są więcej jak porawne.
klub-pracy-tworczej.pl
 
Jestem bardzo zadowolony z obsługi przez IBC. Od 3 lat utrzymuje serwer strony oraz domene w serwisie i w razie jakikolwiek pytań czy poszukiwania nowych rozwiązań zawsze mogę liczyć na wsparcie i rzetelną obsługę.
sikorskiego33b.com.pl
 
Z usług ibc korzystamy od wielu lat. Jesteśmy zadowoleni i polecamy profesjonalne usługi IBC.
P.P.U.H. Metro
 
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą IBC. Przejrzysty wachlarz usług, dobry kontakt z obsługą klienta oraz profesjonalna i szybka pomoc wsparcia technicznego pozwalają z czystym sumieniem polecić firmę IBC.
dompodgrodziskiem.pl
 
Blisko 10lat współpracy żadnych problemów, polecam.
audiotuning.pl
 
Posiadam domenę i serwer w firmie IBC.PL - jestem bardzo zadowolony z usług, obsługa szybko i miło, nie ma możliwości aby zapomnieć np. o przedłużeniu domeny ponieważ dostaję przypomnienie na maila i sms, firma elastyczna, dostosowuje się do potrzeb klienta, miły kontakt, na telefon załatwiam wiele rzeczy bez żadnego problemu, polecam tą firmę, wszystkie domeny które zamówiłem przeniosłem do IBC, pozdrawiam
Marek Dłubała
 
Usługi z których korzystamy w Firmie IBC.PL są wykonywane rzetelnie i bezproblemowo - w ciagu czterech lat współpracy nigdy nie był potrzebny nawet kontakt telefoniczny ani nie wystąpiła żadna awaria. Zapłaciliśmy i mamy to na co się umówiliśmy. W związku z czym z czystym sumieniem możemy polecić usługi tej firmy.
www.skarpex.pl
 
Jestem pod wrażeniem obsługi przez firmę IBC - zawsze służą fachową poradą, serwery działają bez zastrzeżeń. Godny polecenia partner biznesowy
ajim.pl

Zaufali nam